o mne

Mojím poslaním je byť s Vami, keď sa tvoria Vaše spomienky .

Moje meno je Lenka Olejňáková a som rodinná fotografka.

Foteniu sa venujem takmer celý svoj život, je to moja najväčšia záľuba, ktorá ma chytila za srdce,keď som mala 10rokov a dostala svoj prvý kinofilmový fotoaparát. Postupne som prešla na filmovú zrkadlovku a postupom času a vývojom technológií som objavila aj čaro digitálnej fotografie.

Ako asi každý začínajúci fotograf som si prešla rôznymi obdobiami krajinkárskej, makro fotografie… a narodením môjho syna, som sa zaľúbila do detskej portrétnej fotografie a rodinnej fotografie ako takej. Postupne, ako nám do rodiny pribúdali členovia, pribúdali aj moje skúsenosti a naučila som sa, ako s detmi „pracovať“. Každým fotením sa účím niečo nové a snažím sa sledovať trendy.

Keď prišiel čas premeniť moju záľubu na prácu a rozmýšľala som nad „menom“ voľba bola jasná – Danali čo je spojenie mien mojích troch deti Daniel, Anna, Alica = Danali.

Milujem zachytávať spomienky. Sama ako mama troch detí viem aké je ťažké odfotiť vlastné deti a zároveň vidím ako rýchlo plynie čas, ked sú deti malé.

Niektoré momenty a obdobia si vôbec nepamätám, a keď si spätne prezerám fotografie som šťastná,že tie spomienky môžu znovu ožiť. A túto možnosť by som rada dala aj Vám prostredníctvom môjho fotoaparátu.

Moja predstava rodinného fotografa je zachytávať život svojích klientov postupne a v určitých časových intervaloch. Či je to raz ročne, polročne, štvrťročne, alebo počas dôležitých udalostí vo Vašom živote, chcem tu byť pre Vás a Vaše spomienky.